Czyszczenie zbiorników i silosów

Alpiwork usługi wysokościowe jest jedną z wiodących w Polsce firm zajmujących się czyszczeniem i usuwaniem nalotów z silosów, dostarczaniem usługi sprzątania specjalistycznego dla przemysłu na poziomie krajowym . Świadczymy usługi sprzątania  kwadratowych i okrągłych pojemników, silosów, lejów, filtrów, zbiorników i urządzeń pomocniczych w celu usunięcia pozostałości po takich produktach jak pasze, mąki, cukry, sól, zboża, tłuszcze, oleje i inne surowce. Zespół naszych techników linowych dokładnie i bezpiecznie przeprowadzi tę usługę.

Czyszczenie silosów i zbiorników

Po wykonaniu zlecenia otrzymujecie Państwo:

Raport szczegółowy z wykonania zlecenia
Dowody fotograficzne
Wymaz Analiza badania (jeżeli to konieczne )
Certyfikat z przeprowadzonego czyszczenia

Nasz zespół techników dostępu linowego w  pełni przeszkolony jest z zakresu obsługi maszyn służących do wykonania czyszczenia silosów oraz posiada certyfikaty IRATA oraz OTDL oraz w pełni zaznajomiony jest z wymogami BHP, podczas okresu zimowego realizujemy dla naszych klientów taką usługę jak odśnieżanie dachów Łódź.

Pomimo rosnącej świadomości , że bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem podczas wykonywania  czyszczenia silosu, nadal istnieją sytuacje kiedy cementownie  ignorują ogromne ryzyko związane z tym przedsięwzięciem. W niektórych przypadkach właściciele silosów ignorują zagrożenie i zlecają taką pracę swoim ludziom którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu i doświadczenia w wykonywaniu takich prac. Mając to na uwadze cementownie muszą uznać, że oczyszczanie silosów jest praca tylko dla ludzi z doświadczeniem, którzy są w stanie zminimalizować zagrożenie dla życia, poprzez włączenie umiejętności, doświadczeń i technologii .

Są 3 standardowe typy czyszczenia silosu, w zależności od stanu silosu:

  1.  Podejście oddolne
  2. Podejście od góry i dołu
  3. Podejście alpinistyczne (dostęp linowy)

Czyszczenie zbiorników i silosów

Wysoko wykwalifikowani specjaliści opuszczani są do silosu przy użyciu lin (dostępu linowego) aby dotrzeć do osadzających się elementów na ścianach silosu.
Po opuszczeniu się na odpowiednią wysokość przystępują do rozbijania elementów nagromadzonych na ścianach przy użyciu młotowiertarek lub odpowiednich gazów wtłaczanych przez wcześniej wywiercone otwory aby te pod wpływem rozprężania osunęły nagromadzony nalot.

 

Malowanie i piaskowanie silosów

Piaskowanie jest przeprowadzane w celu odsłonięcia podstawowej powierzchni podłoża aby w kolejnym etapie nanieść na nią warstwę farby kryjącej. Ma ono na celu zabezpieczenie powierzchni przed powstawaniem korozji a co za tym idzie otworów w bryle silosu bądź magazynu.

Farba może być nakładana pędzlem, wałkiem lub ciśnieniowo przy użyciu kompresora. Dzięki zastosowaniu technik linowym, oszczędzamy czas oraz pieniądze gdyż nie jest konieczne montowanie rusztowań bądź wynajmowanie drogich zwyżek .